ارسال چکیده مقالات
    
تعداد بازدید: 644
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/2/25

به اطلاع کلیه پژوهشگران گرامی می رساند با توجه به درخواست مکرر شما عزیزان از دبیرخانه همایش جهت ارسال مقالات به صورت چکیده، این امکان برای پژوهشگران فراهم شد تا چکیده مقالات خود را مطابق با اصول زیر به همایش ارسال نمایند.

از   3   رای
4

راهنمای نویسندگان

تمامی چکیده‌های ارسالی باید مطابق با این راهنما باشند. چکیده‌ مقالاتی که موارد ذکر شده را رعایت نکرده باشند، بررسی نخواهند شد.

نویسنده یا ارایه کننده باید چکیده را طریق سیستم آنلاین ثبت مقالات در وبسایت کنگره ثبت نماید.

چکیده مقالات ارسالی می‌تواند در قالب یکی از انواع زیر باشد:

  • مقالات پژوهشی اصیل
  • مقالات مروری
  • گزارش مورد

اسامی تمامی نویسندگان همراه با وابستگی دانشگاهی یا سازمانی (affiliation) آنها، هنگام ارسال مقاله، باید در فرم ارسال مقاله وارد شود.

چکیده مقالات دریافت شده، توسط حداقل ۲ داور که از سوی کمیته علمی کنگره انتخاب می‌شوند، ارزیابی خواهد شد و نویسنده مسئول از نتیجه مطلع خواهد شد. چنانچه مقاله کاملاً مطابق موارد ذکرشده در این راهنما بوده و پذیرش کامل داوران را نیز اخذ نماید، جهت ارائه به‌صورت شفاهی یا پوستر در نظر گرفته خواهد شد.

چکیده‌های مقالات پژوهشی اصیل، مروری و گزارش مورد باید دارای حداکثر 300 کلمه و ساختاریافته شامل هدف، روش بررسی، یافته‌ها، نتیجه‌گیری، کلیدواژه (۳تا۵ واژه) و پیام کلیدی، در یک پاراگراف با قلم بي‌نازنين معمولی pt 12 تایپ شده و به‌صورت زیر باشد:

  • هدف: قصد و منظور اصلی از انجام پژوهش را بیان نماید.
  • روش بررسی: باید شامل نوع مطالعه، جامعه هدف، جامعه آماری در دسترس، حجم نمونه، روش نمونه‌گیری، معیارهای انتخاب نمونه‌ها، متغیرهای مورد بررسی، ابزارهای به‌کار رفته و روش‌های آماری تحلیل باشد. در مطالعات مروری، به نوع مرور متون، منابع در دسترس، نحوه انتخاب آنها و معیارهای ورود به مطالعه و بازه زمانی مورد بررسی اشاره شود. در این بخش نیازی به معرفی نرم افزار استفاده شده برای تحلیل داده­ها برای مثال SPSS نیست!
  • یافته‌ها: باید به‌صورت متن و ارائه‌کننده نتایج اصلی پژوهش باشد.
  • نتیجه‌گیری: نتیجه اصلی و نهایی پژوهش را ارائه خواهد کرد.

 

هنگام ثبت همه انواع چکیده ها، کلیدواژه ها را وارد نمایید.

 

blog

نظرات